ضرغامي: شبكه‌اي متعلق به مردم قاره آمريكا راه‌اندازي مي‌كنيم

سازمان صدا و سيما گفت: در فكر راه اندازي شبكه‌اي اسپانيولي زبان براي مردم قاره آمريكا هستيم.
 
به گزارش فارس، سيد عزت الله ضرغامي در اختتاميه سومين جشنواره توليدات راديويي و تلويزيوني كه امروز با حضور عباسعلي اختري رئيس كميسيون فرهنگي مجلس، محمد سرافراز معاون برون مرزي صدا و سيما و جمعي از مهمانان خارجي و داخلي برگزار شد، گفت: در سفري كه به آمريكاي لاتين داشتم متوجه شدم ما تا به حال نسبت به يك طرف دنيا بي توجه بوده‌ايم و نسبت به آن غفلت كرده‌ايم.


وي افزود: قاره آمريكا شرايطي بسيار مناسب براي پخش برنامه‌هاي رسانه ملي دارد و مردم كشورهاي آن منطقه نيز اشتياق بسياري نسبت به اين اتفاق دارند به همين دليل من با رئيس جمهور هم صحبت كرده‌ام كه در صورت تامين اعتبار شبكه‌اي به زبان اسپانوليايي راه اندازي كنيم.


وي در ادامه گفت: در حال حاضر نيز مشغول بررسي شبكه سحر هستيم تا از ميزان ساعات خالي اين شبكه براي پخش برنامه‌هاي اسپانيايي زبان استفاده كنيم و حتي مي‌توانيم فيلم‌ها و سريال‌هايي كه در معاونت برون مرزي تهيه و توليد مي‌شود را به زبان اسپانيولي ترجمه و روي آنتن ببريم.


وي با بيان اينكه معاونت برون مرزي سازمان صدا و سيما از استراتژي 32 گانه‌اي تشكيل شده كه 6 بند از اين 32 گانه در وظايف و مسئووليت‌هاي واحد برون مرزي آمده و در چهار حوزه ديگر به عنوان همپاي جدي و موثر مطرح است تصريح كرد: راه اندازي شبكه پرس تي وي از ديگر كارهاي بزرگ معاونت برون مرزي است كه تأثيرگذاري و توفيق خوبي در سطح جهان داشته و به صورت 24 ساعته با اخباري متفاوت از ساير شبكه‌هاي جهاني كار خود را ادامه مي‌دهد و اين در حالي است كه شبكه‌هاي برون مرزي به جهت توانمندي‌هاي مالي و پشتوانه اعتباري و بودجه در وضعيتي نيستند كه رقباي آنها دارند و اعتبار مالي اندك و ناچيزي دارند.


ضرغامي افزود: متفاوت بودن نگاه رسانه‌اي عامل موفقيت برنامه‌هاي شبكه پرس تي‌وي و معاونت برون مرزي سيماست و ما بايد درحفظ آن تلاش كرده و مبلغ اين نگاه خاص و متفاوت باشيم.


وي با بيان اينكه توجه به مخاطبان از ديگر مواردي است كه بايد معاونت برون مرزي به آن توجه داشته باشد افزود: شبكه‌هاي داخلي از اين امتياز برخوردارند كه برنامه‌هايشان توسط مخاطبان ارزيابي مي‌شود و آنها نسبت به برنامه‌هايشان نظر مي‌دهند اما اين كار براي برنامه سازان برون مرزي كمي سخت است.


رئيس سازمان صدا و سيما گفت: بايد ادبيات، نگاه و عملكرد معاونت برون مرزي سيما متفاوت از ساير شبكه‌هاي جهاني باشد زيرا چشم انداز بيست ساله كشور بر عهده معاونت برون مرزي است و اگر چشم انداز برنامه بيست ساله كشور نگاه منظم و نگاه به جهان اسلام و مجموعه كشورهاي اسلامي تعريف شده باشد اين مأموريت در اين ابعاد امروزه در هر سه حوزه راديو، تلويزيون و خبر و تفسير انجام شده و نسبت به بسياري از دستگاه هاي ديگر جلو است.

/ 1 نظر / 15 بازدید
جنبش جهانی آزادی دانشجویان دربند

اکنون بیست و پنج روز از بازداشت دانشجویان دانشجویان آزادیخواه و برابری طلب می گذرد اما متاسفاته نه تنها خبر امیدوار کننده ای در رابطه با وضعیت این دانشجویان به گوش نرسیده است که کوچکترین خبری از شش تن از برجسته ترین فعالان دانشجویی چپ که توسط ماموران لباس شخصی ربوده و بازداشت شده اند در دست نیست. مسئولان زندان اوین از پذیرفتن مسئولیت نگهداری این فعالان سیاسی خودداری می کنند و مسئولان دادگاه انقلاب تلویحا به خانواده ی این زندانیان سیاسی اعلام کرده اند که اسامی عزیزانشان در لیست بازداشت شدگان نیست. این در حالی است که پس ار ربودن و بازداشت آقایان سعید حبیبی و بهروز کریمی زاده ماموران امنیتی به حکم دادگاه انقلاب وارد منزل این دو مبارز سیاسی شده و دست نوشته ها ، کتابها ، هارد کامپوتر و وسایل دیگری را ضبط کرده و با خود برده اند. ---------- جهانیان برای حمایت از فرزندان این مملکت به پا خواسته اند. شما برای حمایت از دانشجویان بی گناه در بند چه کرده اید؟ برای کمک به ما تنها کافیست لینک ما را در وبلاگ خود قرار دهید!