حوادث

  از ازدواج با همکلاسی تا قتل دختر دانشجو

پسر دانشجو که به بهانه ازدواج همکلاسي خود را فريب داده و به قتل رسانده بود، دستگير شد.
به گزارش «جام جم» ، اواخر تابستان امسال مرد مسافري با مرکز فوريت هاي پليسي 110 شهرکرد تماس گرفت و از کشف جسد دختر جواني در حوالي شهرکرد پيربلوط خبر داد.
به دنبال اين تماس ، ماموران جنايي پليس آگاهي شهرکرد به محل حادثه اعزام و در بررسي آنجا با جسد دختر جواني روبه رو شدند. به دنبال اين حادثه ، جسد دختر جوان براي بررسي علت مرگ به پزشکي قانوني منتقل و جستجو براي فاش شدن هويت وي آغاز شد تا اين که چند روز بعد مردي با مراجعه به مرکز پليس ، از ناپديد شدن دختر 19ساله اش که دانشجوست ، خبر داد.
ماموران که احتمال مي دادند جسد کشف شده متعلق به دختر گمشده باشد، از خانواده اش خواستند در پزشکي قانوني هويت مقتول را شناسايي کنند که به اين ترتيب هويت وي تاييد شد.
ماموران در ادامه تحقيقات از همکلاسي هاي مقتول پي بردند که يکي از آنها که مرد جواني است ، دختر جوان مقتول را به بهانه ازدواج فريب داده و آخرين بار همراه وي ديده شده است.
با به دست آمدن اين اطلاعات ، مرد دانشجو به اتهام قتل تحت تعقيب پليس آگاهي شهرکرد قرار گرفت تا اين که چند روز پيش دستگير شد.با انتقال متهم به قتل به مرکز پليس ، وي در بازجويي به بيرون انداختن دختر جوان از خودرو،که منجر به مرگ وي شده بود اعتراف کرد. بنا بر اين گزارش ، متهم به قتل با قرار قانوني بازداشت شد. تحقيقات تکميلي از وي ادامه دارد.

  رانندگي بهانه اي براي تباهي زندگي دختر جوان

راننده سالخورده اي که به بهانه آموزش رانندگي ، دختر جواني را با خوراندن نسکافه مسموم ، ربوده و مورد آزار و اذيت قرار داده بود ، دستگير و روانه زندان شد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، چندي پيش دختر جواني به شعبه ششم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه 5تهران مراجعه و از مربي رانندگي اش به اتهام آزار و اذيت شکايت کرد.شاکي در تشريح ماجرا به بازپرس يونسي گفت : 2هفته قبل از طريق آگهي در يکي از روزنامه ها شماره مردي را پيدا کردم که مربي بود و به صورت خصوصي به افراد آموزش رانندگي مي داد.با آن شماره تلفن تماس گرفتم و پس از صحبت با وي قرار شد چند روز بعد آموزش را شروع کند.روز حادثه همراه خواهرم به محل ملاقات با مربي رانندگي رفتم ، خواهرم وقتي ديد که او مرد سالخورده اي است ، خداحافظي کرد و رفت و من هم که به مرد مربي اعتماد پيدا کرده بودم ، سوار خودرويش شدم تا نخستين جلسه آموزش رانندگي را آغاز کنيم.
 

نوشيدني شوم

شاکي ادامه داد: مربي ام به سمت يکي از محله هاي غرب تهران و از آنجا به پارک چيتگر تهران حرکت کرد، در ميانه راه گفت که وي هنرجويانش را هميشه به يک استکان نسکافه مهمان مي کند. ابتدا قبول نکردم ، اما وقتي خودش شروع به نوشيدن نسکافه کرد، من هم قبول کردم ، اما دقايقي بعد چشمانم سياهي رفت و ديگر چيزي نفهميدم تا اين که روي تخت بيمارستان به هوش آمدم و فهميدم زندگي ام را مربي رانندگي تباه کرده و پول و مدارکم را به سرقت برده است.
به دنبال شکايت دختر جوان ، پرونده وي به اداره اطلاعات امنيت تهران ارسال شد و ماموران تحقيقات ويژه اي را براي يافتن متهم آغاز کردند. در ادامه جستجوهاي پليسي ، هويت مرد راننده فاش شد و معلوم گرديد وي حدودا 60 ساله و در يک آژانس در تهران کار مي کرده است بنابراين ماموران به محل مورد نظر عزيمت کردند و در تحقيق از کارکنان آژانس ، پي بردند که مرد راننده چندي پيش آن مرکز را ترک کرده است و تحقيقات ماموران براي يافتن متهم فراري ادامه داشت تا عاقبت چند هفته قبل مرد آزارگر در يکي از محله هاي تهران دستگير شد و با انتقال به مرکز پليس مورد بازجويي قرار گرفت و در برابر اظهارات دختر جوان (شاکي) سکوت کرد. بنا بر اين گزارش ، متهم با قرار قانوني بازداشت و روانه زندان شد تا در ادامه تحقيقات پليسي قضايي راز جرايم احتمالي وي فاش شود.

 

  زن جوان در اسارت مسافرکش هاي قلابي

پيگيري شکايت مردي که دو موتورسوار از او 10 ميليون تومان اخاذي کرده بودند، به انهدام شبکه آدم ربايي و زورگيري منجر شد.

روز 14 آذرماه سال جاري مردي با مراجعه به پليس آگاهي استان هرمزگان به کارآگاهان اطلاع داد دو مرد موتورسوار در خيابان راه را بر او بستند و با تهديد 10 ميليون تراول چک همراهش را ربودند. پس از طرح اين شکايت ماموران به چهره نگاري از متهمان پرداختند و با انجام تحقيقات وسيع و استفاده از اطلاعات مخبران توانستند هويت يکي از دو موتورسوار سارق را به نام وحيد فاش کنند اما پيش از آنکه وي را دستگير کنند تصميم گرفتند براي مدتي اين جوان را به صورت پنهاني زيرنظر بگيرند تا علاوه بر جمع آوري مدارک کامل عليه او به ساير اعمال مجرمانه اش نيز پي ببرند.

تحقيقات نامحسوس درباره فعاليت هاي وحيد فاش کرد وي با يک شرور و سارق حرفه يي به نام احمد ارتباط دارد. در حالي که براي پليس ترديدي وجود نداشت که وحيد نيز يک دزد حرفه يي است ماموران با اخذ دستور قضايي وي را دستگير کردند و اين جوان از سوي مالباخته شناسايي شد. وحيد در بازجويي ها علاوه بر اعتراف به اخاذي 10 ميليون توماني مسووليت ده ها سرقت ديگر در بندرعباس را پذيرفت و گفت در اين جرائم با چهار نفر به نام هاي احمد، مهدي، بنيامين و يوسف همکاري داشته است.در پي اعترافات اين تبهکار ماموران پليس آگاهي با همکاري بسيج موفق شدند احمد را روز 17 دي ماه در محله اسلام آباد دستگير کنند. اين متهم نيز در بازجويي به جرائمش اقرار و بنيامين را به عنوان مالخر اصلي باند معرفي کرد.

در همان حال که بازجويي ها از احمد ادامه داشت ماموران متوجه شدند اين متهم بسيار شبيه به مردي است که به اتهام آدم ربايي و تجاوز به عنف تحت تعقيب قرار دارد. مطابق محتويات پرونده دوم، روز 24 آبان ماه سال جاري زني به کلانتري 17 بندرعباس مراجعه کرده و طي شکايتي گفته بود؛ ساعت 30/19 روز قبل هنگامي که قصد داشتم از مقابل يک بيمارستان سوار تاکسي شوم و به خانه مان بروم سوار يک دستگاه پرايد مسافرکش شدم که علاوه بر مرد راننده سه مرد ديگر نيز سوار آن بودند. سرنشينان خودرو پس از طي مسافتي به زور مرا ربودند و به منطقه يي خلوت بردند و مورد تعرض قرار دادند سپس پول و طلاهايم را سرقت کردند. کارآگاهان پس از آنکه به شباهت احمد با تصوير چهره نگاري شده يکي از متهمان اين پرونده پي بردند دور تازه يي از تحقيقات را از اين مرد آغاز کردند و وي با پذيرفتن اين اتهام گفت؛ روز حادثه من و سه نفر از دوستانم که دو تن از آنها يوسف نام دارند و نفر سوم نامش محمد است زن جواني را ربوديم و ضمن تعرض به وي با استفاده از قيچي 18 النگو، يک جفت گوشواره و يک گردنبند طلايش را بريديم و ربوديم.پس از اعترافات احمد ماموران توانستند روز 18 دي ماه ساير همدستان وي را نيز به دام بيندازند و هم اکنون تحقيقات از اين باند ادامه دارد.

/ 0 نظر / 5 بازدید