بوش: دمشق بین ایران و همه دنیا، یکی را انتخاب کند !

جرج بوش رئيس جمهور امريکا گفت بشار اسد رئيس جمهور سوريه دو گزينه بيشتر پيش رو ندارد ودمشق بايد بين ايران و همه کشورهاي جهان يکي را انتخاب کند.

8526926221-bouuush.jpg


بر اساس این گزارش به نقل از خبرگزاری فرانسه، بوش در مصاحبه با شبکه تلويزيوني العربيه افزود بشار اسد دو راه بيشتر پيش رو ندارد يا انکه در انزوا زندگي کند يا انکه سوريه نيز بخشي از جهان باشد.

بوش همچنين از سوريها خواست به ميشل سليمان فرمانده ارتش لبنان و نامزد انتخابات رياست جمهوري اين کشور اجازه تحرک بدهند.

بوش گفت تلاش خواهيم کرد اطمينان پيدا کنيم جهانيان وضع ما را درک مي کنند و تلاش مي کنيم انها را متقاعد کنيم ؛ بايد با يکديگر همکاري کنيم و من به سوريها مي گويم بگذاريد سليمان به جلو گام بردارد.

بوش افزود سليمان رئيس جمهوري است که لبناني ها وي را مي خواهند و بايد به جلو گام برداشت و اين موضوع در دستور کار من در مذاکره با دوستان و هم پيمانان در خاورميانه قرار دارد و توانايي ان را داريم که اين پيام را به بشار اسد رئيس جمهور سوريه بدهيم و دو راه پيش روي وي قرار دهيم .

بوش گفت اين دو راه ان است که ايا وي مي تواند در انزوا زندگي کند يا انکه مي تواند بخشي از جهان باشد و اسد بايد يکي از اين دو را انتخاب کند .

بوش ادامه داد بشار اسد ممکن است يکي از اين دو را انتخاب کند یعنی انکه دوستان اندکي مانند ايران داشته باشد يا انکه در همه جهان دوستاني داشته باشد.
/ 0 نظر / 19 بازدید