عزیزالله خوشرو: سلامتی ام را مدیون کار و ورزش می دانم

دیدار یکی از دوستان با عزیزالله خوشرو: سلامتی ام را مدیون کار و ورزش می دانمعزیزالله خوشرو

در سفری که به شیراز داشتم به وسیله یکی از دوستان به محل کار عزیزالله خوشرو رفتیم. شاید نشناسینش، یا خیلی خیلی کم یادتون هست که کیه ولی عکسش رو که می بینین براتون آشناست. یه راهنمایی، تو فیلم برادر کشی به کارگردانی ایرج قادری، پدر بهمن مفید و همسر پروین سلیمانی بود. حالا دیگه باید یادتون اومده باشه. تا می خواستیم وارد مغازه کفاشی خوشرو بشیم دیدیم که در بسته است، متوجه شدیم داره نهار می خوره. دوستم صداش کرد، آمد در رو باز کرد، تا در رو باز کرد دیدم که یه پیر مرد با مو و ریش بلند و سفید، با چهره ای باز ما رو به داخل راهنمایی می کنه. چقدر مهربان و صمیمی بود.

از هنرپیشه هایی که خوشش می آمد، پروین سلیمانی و ایرج قادری بود و از صدای ایرج، مرضیه و عهدیه خوشش می آمد. از بهترین فیلم هایی که با بازی خودش هست و دوستش داره فیلم ستارگان خاک هست که در آن فیلم، خوشرو پدر 2 شهید است که در یک روز بارانی قبر یکی از فرزندانش نشست می کند و وقتی که برای بازرسی به اونجا می روند می بینند که از قبر خون تازه می جوشد.

عزیزالله خوشرو در فیلم هایی چون بت در سال 1355 به کارگردانی ایرج قادری و بازی ناصر ملک مطیعی و بهروز وثوقی، کوچ در سال 1356 به کارگردانی مهدی رئيس فيروز و بازی زنده یاد رضا بیک ایمانوردی، برادر کشی در سال 1357 به کارگردانی ایرج قادری و بازی ایرج قادری و بهمن مفید، فرمان در سال 1360 به کارگردانی كوپال مشكوت و بازی سعید راد و علی ثابت، دادا در سال 1361 به کارگردانی ایرج قادری و بازی ایرج قادری و فخری خوروش، عبور از میدان مین در سال 1362 به کارگردانی جواد طاهری و بازی سعید راد، پلاک در سال 1364 به کارگردانی مشکاد و بازی حسین گیل و یاغی در سال 1376 به کارگردانی جهانگير جهانگيری و بازی فرامرز قربیبان ایفای نقش کرده است. بعد از انقلاب حدود 30 کار کرده که خودش میگه از بهترین کارهاش ستارگان خاک، پنجه در خاک و فیلم کوتاه اشک پدر است.

از او خواستیم از ماجرای بازی در فیلم برادر کشی بگوید که این گونه شرح کرد: 5 سال قبل از انقلاب کارگردانی از جلوی مغازه اش رد می شود که این کارگردان ایرج قادری بوده و از او می خواهد تا کفش هایش را واکس بزند و در همین حال به او پیشنهاد بازی در فیلم را می دهند و خوشرو هم قبول می کند. در فیلم برادر کشی که در سال 1357 ضبط شده با هنرمندانی چون ایرج قادری، بهمن مفید، فرزانه داوری، رضا طاهری، ملیحه نصیری، پروین سلیمانی، علی پارسا و لی لی همبازی بوده است.

در آخر سلامتی اش را مدیون کار و ورزش می داند و او می گوید که در روز بیش از 200 حرکت ورزشی انجام می دهد.

/ 1 نظر / 50 بازدید
نازنین

سلام ، چرا عکس آقای خوشرو قابل مشاهده نیس ؟ ؟؟ اگه ازش عکس ندارید براتون می فرستم . حیفه که همچین شخصیتهایی در گوشه یک کفاشی بپوسه و به هیچکس معرفی نشه !!! لطفا جهت آپلود عکس اقدام نمایید . فک کنم تنها کسیکه راجع به این هنرپیشه مطلب نوشته باشه شما باشید . هرچی سرچ کردم چیز دیگه ای پیدا نکردم . ممنون با آرزوی موفقیت برای شما